OSP ORW Głogów
ZOSP

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
ODDZIAŁ RATOWNICTWA WODNEGO
W GŁOGOWIE


OSP ORW Głogów - OSP-ORW Głogów z pomocą na Ukrainie

OSP-ORW Głogów z pomocą na UkrainieGrupa czterech druhów z OSP-ORW Głogów (Krzysztof Taras, Marcin Michalski, Andrzej Łukaszewicz, Jarosław Grzejek) w dniach 12.06.2023 - 20.06.2023 udała się na wschód Ukrainy aby wspomóc ludność lokalną, jak i służby w usuwaniu skutków powodzi wywołanej zniszczeniem tamy w Nowej Kachowce.
Pierwszym elementem pomocy było dostarczenie węży strażackich służących do odprowadzania wypompowywanej, zanieczyszczonej wody - węże podarowały jednostki OSP z powiatu głogowskiego - przekazane zostały one strażakom z Chersonia, zawieźliśmy również kombinezony oraz pianki do nurkowania, ułatwią one ratownikom dostęp do zalanych obiektów.
Główną formą naszej pomocy były wypompowywanie wody na terenach, przez które przeszła fala powodziowa, działania prowadziliśmy w dzielnicy portowej Chersonia oddalonej około 250m od koryta Dniepru oraz we wsi Biłozerka położonej około 15km na zachód od Chersonia.

Wyjazd został sfinansowany poprzez dobroczynność fundacji, firm oraz osób prywatnych. Pompę pozyskaliśmy dzięki Fundacji Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - została ona włączona do wyposażenia OSP-ORW Głogów i będzie wykorzystywana w przyszłości przez naszą jednostkę do niesienia pomocy mieszkańcom powiatu głogowskiego.2023-06-21 01:42:32
OSP ORW Głogów

Wróc do strony głownej