OSP ORW Głogów
ZOSP

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
ODDZIAŁ RATOWNICTWA WODNEGO
W GŁOGOWIE


OSP ORW Głogów - XIII Mikołajkowy Spływ Płetwonurków rzeką Odrą w Głogowie - Odwołany

XIII Mikołajkowy Spływ Płetwonurków rzeką Odrą w Głogowie - OdwołanyNiestety, z wielką przykrością, musimy poinformować o odwołaniu tegorocznego XIII Mikołajkowego Spływu Płetwonurków rzeką Odrą w Głogowie, planowany był on idealnie w dniu Świętego Mikołaja - 6 grudnia 2020r.

Powodów jest kilka, aczkolwiek nie wiem czy to nie fakt, iż byłby to nasz XIII spływ. Najważniejszą przeszkodą jest obecnie panująca sytuacja związana z COVID-19. Jako organizatorzy nie możemy w żaden sposób narażać kogokolwiek, zwłaszcza uczestników Spływu, na zagrożenia z tym związane.
Aktualnie, w nie dającym się przewidzieć w żaden sposób okresie, nie jesteśmy w stanie podjąć jakichkolwiek działań związanych z przygotowaniem Spływu nie mając żadnej wiedzy ani przypuszczeń na temat tego czy Spływ będzie mógł się w ogóle odbyć. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja zagrożenia epidemiologicznego zdecydowanie ogranicza nasze plany, zamierzenia a tym samym możliwości związane z całą logistyką imprezy, którą normalnie, w tym momencie powinniśmy mieć już ustaloną (na tym etapie zawsze już prowadziliśmy zapisy).
Dodatkową przeszkodą w organizacji tegorocznego Spływu są nadal nie ukończone, pomimo obietnic, prace hydrologiczne w korycie rzeki (wymusiły one zmianę trasy w ubiegłorocznej edycji), które uniemożliwiają przeprowadzenie Spływu zgodnie z planem, a zwłaszcza oczekiwaniami uczestników.

Nawet gdyby sytuacja uległa znacznej, niespodziewanej, poprawie - jesteśmy już w połowie października - prace związane z organizacją spływu rozpoczynamy zazwyczaj we wrześniu - w tym roku nie było to możliwe, a czasu którego potrzebowalibyśmy na jego hipotetyczne zorganizowanie, z każdym dniem mamy coraz mniej. Stąd decyzją członków OSP ORW w Głogowie, w tym roku odwołujemy Mikołajkowy Spływ Płetwonurków rzeką Odrą.
Nie oznacza to jednak, iż takowy nie odbędzie się w przyszłym roku na co osobiście liczymy, jednocześnie licząc jak co roku na Waszą obecność i udział w dobrej zabawie.
Prosimy zatem o wyrozumiałość i cierpliwość.
Do zobaczenia w 2021r.
2020-10-14 17:23:29
OSP ORW Głogów

Wróc do strony głownej